סעודיה: 11 נסיכים ו-4 שרים נעצרו בגין שחיתות

11 נסיכים סעודים, 4 שרים נעצרו לאחר שנסיך הכתר שיחרר סנקציות חדשות על שחיתות.

סעודיה ציוותה על מעצרם של לפחות 11 נסיכים סעודים וארבעה שרים בממשלה הסעודית,כך דיווחה אל-ערבייה. בין העצורים שר הביטחון והמשטרה הלאומית.

ועדת השחיתות החדשה בראשות יורש העצר מוחמד סלמאן הוקמה בשבת המאוחרת על פי צו מלכותי של המלך סלמאן בן עבד אל-עזיז אל-סעוד,

בהוצאת סוכנות הידיעות הרשמית של ערב הסעודית.

הצו מינה את יורש העצר, מוחמד בן סלמאן, להנהיג את הועדה ולהעניק לה סמכויות נרחבות למאבק בשחיתות.

הוועדה פטורה מחוקים, תקנות, הוראות, צווים והכרעה, תוך ביצוע מגוון רחב של תפקידים, דהיינו” זיהוי עבירות, פשעים, אנשים וגופים המעורבים בשחיתות,
ומעניקה לה את הסמכות להטיל אמצעי ענישה על אלה שנתפסו על חם. אלה כוללים הקפאת נכסים, איסור נסיעה ומעצרים.

הוועדה ערכה את מעצריה הראשונים שעות לאחר הקמתה, עצרה 11 נסיכים, ארבעה שרים ועשרים שרים לשעבר של הממשלה הסעודית הקשרים לשחיתות, דיווחה אל-ערבייה.

שר המשמר הלאומי, הנסיך מיטב בן עבדאללה, ושר הכלכלה, עאדל פאקלי, נמנו בין העצורים אמר בכיר סעודי לאל עראבייה. גם אלוואלד אל-איבראהים, בעל רשת הטלוויזיה MBC, נעצר.

עשרות שרים לשעבר נעצרו על ידי ועדת יורש העצר, כולל מושל מחוז ריאד לשעבר, שר האוצר לשעבר, וראש בית המשפט המלכותי לשעבר.

הוועדה מסרה כי היא פותחת מחדש את החקירה על השיטפונות ההרסניים שגרמו למותם של למעלה מ -120 בני אדם בעיר ג’דה ב -2009, תוך גרימת נזק לרכוש.

בעקבות החקירה הנרחבת, שהסתיימה בדצמבר 2014, מצא בית המשפט הסעודי 45 אנשים אשמים, כולל בכירים, באשמת שוחד, ניצול לרעה של כוח וניצול כספי ציבור, הלבנת הון ופעולות עסקיות בלתי חוקיות.

RT


x

במיוחד בשבילך

נמצאה דגימת DNA של נמר שנכחד – מדענים מתכננים להחזירו לחיים

מדענים מצאו דגימת נמר טסמני ...