בית | אנשים כותבים | זהבה גלאון: אין בי טיפה של רחמים על גנדי – האיש פסיכופת, שיכור כוח ואנס, נפעל לביטול החוק להנצחת גנדי
זהבה גלאון: צילום מסך יוטיוב

זהבה גלאון: אין בי טיפה של רחמים על גנדי – האיש פסיכופת, שיכור כוח ואנס, נפעל לביטול החוק להנצחת גנדי

אין בי טיפה של רחמים על גנדי, התחקיר אתמול צייר תמונה ברורה מדי של האיש: פסיכופת, שיכור כוח ואנס. צר לי על משפחתו ואוהביו, אבל בעיקר כואב לי מאוד לחשוב על הקורבנות שלו, שנאלצו ונאלצות לראות איך מייחדים לאיש שחרב את עולמן כיבודים שאפילו נשיאים וראשי ממשלה לשעבר לא זוכים להם.

אין שאלה בכלל לגבי ההחלטה של אילנה דיין לשדר את התחקיר אתמול. גנדי אמנם מת אבל מיליוני שקלים עדיין נשפכים כל שנה על פיאור שמו של אדם שככל הנראה אנס בברוטליות, ירה באדם חף מפשע, הילך אימים על עיתונאים וגם תקף. יחד עם חברותיי מיכל רוזין ותמר זנדברג, אנחנו מתכוונות לפעול לביטול החוק להנצחת גנדי, ולדאוג ש"המורשת" של האיש הזה תישאר במקומה הראוי – העבר הרחוק.ולכל מי שמגינים על גנדי בזכות "אהבתו את הארץ" – אתם צריכים להתבייש. בלי קשר למה שיש לי לומר על ההגדרה המעוותת של הוגה תורת הטרנספר לאהבת הארץ, דבר אחד בטוח: אהבת הארץ לא חשובה יותר מאהבת אדם, היא לא חשובה יותר מחייהן של הנשים שנאנסו על ידו. אהבת הארץ לא מכשירה כל שרץ, והיא לעולם לא תוכל להצדיק את המסר המחריד שהממשלה תשלח לנפגעות עבירות מין באשר הן, אם תחליט להמשיך ולחגוג את מורשתו של אנס אלים ומושחת.

 
x

במיוחד בשבילך

פלסטין: אין חיה כזאת, מעולם לא הייתה ונקווה שלעולם גם לא תהיה.

שתפו בפייסבוק צייצו בטוויטר שתפו ...