חוסיין סלאמי - צילום מסך AP

דיווח: איראן מאיימת לשים את אירופה בטווח הטילים

משמרות המהפכה מאיימים להרחיב את טווח הטילים של איראן כדי לכסות את כל אירופה אם היבשת תמשיך בדרישה לנהל משא ומתן על תוכנית הטילים של איראן.

הגנרל חוסין סלאמי, סגן מפקד משמרות המהפכה האסלאמיים באיראן, פרסם אזהרה לאירופה, באומרו כי איראן תגדיל את טווח הטילים שלה כדי לכסות את היבשת, אם תהיה מאוימת.בשיחה בטלוויזיה בשידור חי, אמר סלמי, כי טווח הטילים האיראניים תלוי בהיקף האיומים.

הרפובליקה האיסלאמית, אמר, לעולם לא תנהל משא ומתן על יכולת הטילים שלה, שהיא חלק בלתי נפרד מכוחה, דיווחה העיתונות האיראנית.

צרפת קראה לדיאלוג “בלתי מתפשר” עם איראן על תוכנית הטילים הבליסטיים שלה ועל משא ומתן אפשרי על הנושא הנפרד מעסקת הגרעין של טהראן משנת 2015 עם מדינות העולם.

“אם שמנו את טווח הטילים שלנו ל -2,000 ק”מ ולא הגדלנו אותו עדיין, זה לא בגלל חוסר טכנולוגיה”, אמר סלמי.

“עד כה הרגשנו שאירופה אינה איום; ולכן לא הגדלנו את טווח הטילים שלנו “, אמר, והוסיף כי אם אירופה תהפוך לאיום, איראן לא תהסס לעשות זאת.
בנובמבר אמר הגנרל האיראני, מוחמד עלי ג’עפרי, כי בעוד שהטילים האיראניים מספיקים כיום על מנת לאיים על המזרח התיכון, היא יכולה להרחיב את טווחם אם תרצה בכך.

הטילים הנוכחיים של איראן הם בטווח של 2,000 ק”מ, המסוגלים לפגוע בכל המזרח התיכון, ולכן הם מספיקים כדי למלא את מטרותיה של המדינה,

אבל לאיראן יש את היכולת להרחיב את טווח הטילים ארוכי הטווח שלה, אמר ג’עפרי.

ג’עפרי אמר כי טווח הטווחים של איראן באורך של 2,000 ק”מ נחשב למספיק משום ש”אינטרסים וכוחות אמריקאים” ביותר במזרח התיכון נמצאים בטווח הזה.

לארה”ב יש מספר בסיסים גדולים במדינות ערביות באזור, כולל המפקדה הקדמית של הפיקוד המרכזי של צבא ארה”ב בקטאר,

בסיסים אמריקאים באיחוד האמירויות הערביות והצי האמריקני בבחריין.

ארגון “משמרות המהפכה האיסלאמית” מופקד על תוכנית הטילים של איראן.

במקום אחר בדבריו התייחס סלאמי לסיוע של סעודיה “מישראל” לערער את חיזבאללה בלבנון”.

“שליטים סעודים רואים את הישרדותם בהסתמך על הכוח האמריקני ועל הקשר החשאי עם ישראל”, אמר סלמי.

מזכ”ל חזבאללה, חסן נסראללה, טען בראשית החודש כי סעודיה קראה לישראל לפתוח בהסתערות צבאית נגד לבנון וכי ריאד מוכנה לכסות את העלויות.

“סעודיה רוצה להרוס את לבנון בתואנה של לחימה בחיזבאללה. זה היה האדריכל הראשי של מלחמת לבנון בלבנון בקיץ 2006”, טען נסראללה.

איראן טוענת שהתפתחותה הצבאית היא למטרות ביטחוניות בלבד. עם זאת, רבים מכלי הנשק הללו הועברו לארגון הטרור של חזבאללה והשתמשו בו נגד אוכלוסיית ישראל במהלך מלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006.

איראן איימה שוב ושוב להשתמש בטילים נגד ישראל.

unitedwithisrael


x

במיוחד בשבילך

מובארק: נתניהו הציע ליישב את הפלסטינים בסיני

נשיא מצרים לשעבר אומר שהוא ...